Joanna Buraczek
Jestem terapeutą, socjoterapeutą oraz pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyłam szkolenie w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie – Integratywna Systemowa Psychoterapia Krótkoterminowa; z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu – Brief Solution Focused Therapy – w Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu – gdzie uzyskałam certyfikat terapeuty SFBT; Socjoterapii z Pomocą Psychologiczną, z Dialogu Motywującego.
Jestem pasjonatką metody Porozumienia Bez Przemocy – Nonviolent Communication (NVC). Praktyczką metody Kids Skills i „dam radę”. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam m.in.: w Towarzystwie Pomocy Im. Św. Brata Alberta, Towarzystwie Wspierania Potrzebujących „PRZYSTAŃ” – gdzie pracowałam z Osobami w kryzysie, uzależnionymi
od alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych; Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Jestem założycielką Centrum Terapeutycznego Sięgam PoMoc.Prowadzę zajęcia dla dziewcząt oraz kobiet (grupy warsztatowe, motywacyjne, wspierające) nt. akceptacji siebie i swojego ciała, radzenia sobie z własnymi emocjami, podwyższenia swojej samooceny oraz poczucia własnej wartości, a także na temat zaburzeń odżywiania, a także zajęcia/warsztaty z dziećmi i młodzieżą w Szkołach.
Marcin Buraczek
Jestem terapeutą w trakcie certyfikacji, współzałożycielem Centrum Terapeutycznego Sięgam poMoc. A także pedagogiem oraz politologiem.
Specjalizuję się w Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, jestem pasjonatem metody NVC (porozumienie bez przemocy), a także członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Ukończyłem szkolenia z zakresu zastosowania terapii z klientem z objawami depresyjnymi i myślami samobójczymi, a także z zaburzeniami lękowymi; dodatkowo w obszarze osób poruszających się w obszarze agresji i przemocy, a także kryzysów zdrowia psychicznego. W pracy terapeutycznej kluczowe jest dla mnie podążanie za klientem, poszukiwanie wspólnie rozwiązań, praca na zasobach i dewiza nurtu TSR „jeśli coś działa, róbmy tego więcej.”
Doświadczenie zawodowe zdobyłem w trójmiejskich organizacjach pozarządowych, m.in. z Gdańską Fundacją Innowacji Społecznych, pracując m.in. z osobami wykluczonymi społecznie oraz zawodowo, które mierzą się z wypaleniem zawodowym.
Prywatnie – zapalony podróżnik, degustator regionalnych kuchni, psi oraz koci tata 🙂
„Nic nie pozostaje takie samo. Jedyne, czego można być w życiu pewnym to zmiana” T.Canavan.
Anna Kondracka
Katarzyna Masica
Dariusz Kondracki
Jestem Coachem po Business Coaching Academy ACC, a obecnie również w trakcie procesu akredytacji ICF. Z wykształcenia licencjonowany Socjolog na Uniwersytecie w Białymstoku, zawodowo Manager wyższego szczebla z 10 letnim doświadczeniem na stanowiskach managerskich w retailu. Prywatnie szczęśliwy członek 3osobowej rodziny, pasjonat poznawania świata i ludzi, a od niedawna zapalony motocyklista.
Swoją ścieżkę rozwoju zawodowego rozpocząłem jak większość z nas od pracy na stanowiskach niższego szczebla. Poprzez stały rozwój swoich kompetencji, szkolenia oraz co najważniejsze wyznaczony cel, awansowałem przechodząc przez wszystkie szczeble rozwoju w mojej branży. Do swojego doświadczenia dołożyłem coaching, który jest mi bardzo przydatny nie tylko w pracy zawodowej ale generalnie w wielu aspektach życia. Chętnie wesprę Cię w założeniach jakie sobie wyznaczyłeś.
Jeśli nie jesteś pewny czy i jak chcesz rozwijać się zawodowo, czy lub w jakim kierunku podnieść swoje kompetencje, jaki kierunek studiów/szkoły wybrać lub w związku z innymi decyzjami zawodowymi czy prywatnymi, mogę być osobą, która będzie z Tobą w procesie.
Podczas sesji coachingowych, które prowadzę możesz liczyć na moje pełne wsparcie w osiągnięciu celu, który Ty sobie wyznaczysz. Należy pamiętać, że zawsze realizujemy Twój cel.
Coaching który prowadzę:
🔸indywidualny
🔸grupowy
🔸w organizacji
🔸business coaching
🔸life coaching
Agnieszka Madejczyk
Jestem psychodietetykiem, dietetykiem klinicznym oraz behawiorystą nawyków żywieniowych. Ukończyłam studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Odbyłam szkolenia specjalistyczne m.in.: szkolenie behawiorysty nawyków żywieniowych; Psychodietetyka w Praktyce- oba w Fundacji FitMIND. Na bieżąco staram się aktualizować i poszerzać swoją wiedzę, biorąc udział w szkoleniach związanych z psychodietetyką oraz dietetyką kliniczną w zakresie terapii zaburzeń związanych z SIBO.
W swojej pracy używam metody Porozumienia Bez Przemocy (NVC) oraz korzystam z Dialogu Motywującego. Praktyki zawodowe zdobyłam m.in.: na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Żywienia Klinicznego w Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie; w Warszawskim Centrum Opieki Medycznej ,,Kopernik” na Oddziale Dziecięcym; w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie.
Doświadczenie w pracy z człowiekiem zdobywam pracując jako psychodietetyk i behawiorysta nawyków żywieniowych prowadząc grupowy program wsparcia dla osób borykających się z utratą kontroli nad jedzeniem; w pracy indywidualnej z pacjentami z zaburzeniami odżywiania, utratą kontroli nad jedzeniem, napadowym objadaniem się, otyłością, zespołem jelita drażliwego oraz chcącymi zmienić trwale swoje nawyki żywieniowe.
Angażuję się w organizację naukowych przedsięwzięć, współpracując ze studenckimi kołami naukowymi. Najważniejszą wartością w pracy z drugim człowiekiem jest dla mnie budowanie relacji opartej na zaufaniu i szczerości, aby stworzyć bezpieczną przestrzeń do zaopiekowania się procesem. Wychodzę z założenia, że to, co manifestuje się w zachowaniach żywieniowych jest jedynie wierzchołkiem góry lodowej, będącej we wnętrzu człowieka.
Prywatnie i zawodowo certyfikowana nauczycielka jogi oraz pasjonatka sztuki, muzyki i podróży.
Adrianna Pera
Dominika Pul
Jestem członkinią Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Wykształcenie zdobywałam w Wielkiej Brytanii oraz na Uniwersytecie Gdańskim.
Moja ścieżka zawodowa rozpoczęła się w biznesie, gdzie przez prawie 10 lat zdobywałam doświadczenie w pracy z klientami. Od 2023 roku z pasją szkolę się i rozwijam terapeutycznie w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach SFBT (Solution Focused Brief Therapy).
Szkoliłam się oraz nadal pogłębiam swoją wiedzę w obszarach różnorodności metody TSR w kontekście kryzysów zdrowia psychicznego, pracy terapeutycznej i pomocowej z parą i rodziną oraz w obszarze tzw. „uzależnień” od substancji psychoaktywnych. Rozpoczęłam również studia z coachingu, aby jeszcze skuteczniej wspierać moich klientów w osiąganiu ich celów.
W pracy z klientem wierzę w siłę indywidualności każdego człowieka. Każdy z nas jest inny i to jest piękne! W swojej pracy staram się opierać na empatii, zrozumieniu i aktywnym słuchaniu, aby stworzyć bezpieczną przestrzeń, w której klienci mogą odkryć swoje wewnętrzne zasoby i zdefiniować swoją preferowaną przyszłość. Wierzę, że równowaga między życiem zawodowym a prywatnym jest kluczowa dla naszego dobrostanu.
Poza pracą, czerpię energię z podróży, gotowania, jedzenia, muzyki i spędzania czasu z moimi bliskimi. Jestem dumną mamą pieska-adopciaka o imieniu Solo. Te pasje pozwalają mi lepiej zrozumieć potrzeby innych i z większą empatią podchodzić do moich klientów.
Anna Słodownik
Jestem absolwentką studiów na kierunkach: pedagogika wczesnoszkolna, pedagogika szkolna, psychologia kliniczna dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz integracji sensorycznej z elementami terapii behawioralnej.
Ukończyłam I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Jestem w trakcie studiów z Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika), autyzmem oraz zespołem Aspergera.
Na co dzień pracuję jako pedagog, będąc towarzyszem w odkrywaniu świata dla grupy wyjątkowych, młodych ludzi.
Zachęcam młodzież do pozostawania w kontakcie ze swoimi emocjami, uczę uważności i postawy szacunku dla wszystkiego co żyje.
Nieustannie rozwijam się podczas kolejnych kursów i szkoleń podnoszących moje kompetencje zawodowe.
Bliska jest mi również filozofia Jaspera Juula
i Porozumienie bez przemocy.
Mottem przewodnim są słowa Diane von Furstenberg: „Jesteś tym, który posiada klucze do twojej istoty. Nosisz paszport do własnego szczęścia”. W swojej pracy skupiam się na zasobach osób, z którymi wchodzę w relacje. Staram się pokazać moc sprawczą, która drzemie w każdym z nas.
Prywatnie jestem zagorzałą czytelniczką książek,
kociarą i fanką wspinaczki.
Chciałabym aby każdy człowiek zapisał w pamięci słowa A.A. Milne:
„Always remeber, you are braver than you believe, stronger than you seem, smarter than you think and
loved more than you know”.
Członek Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Daria Jaszczyńska
Członek Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Katarzyna Sebestjaniuk
Z Wykształcenia jestem psychologiem, terapeutą i hipnoterapeutą oraz dietetykiem. Ukończyłam Uniwersytet SWPS w Warszawie na kierunku psychologia kliniczna oraz Uniwersytet Medyczny w Białymstoku na kierunku dietetyka. Nieustannie poszerzam wiedzę na licznych kursach i szkoleniach. Ukończyłam kurs terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, szkolenie z metody ‘“Kids’ Skills – Dam radę! Jestem z Ciebie dumny!”, terapii behawioralnej w teorii i praktyce oraz psychodietetyki
w praktyce.
Pracuję z osobami dorosłymi, dziećmi i młodzieżą w nurcie BSFT (brief solution focused)therapy, terapia skoncentrowana na rozwiązaniach). Moją pasją jest wspieranie ludzi w rozwoju. Kieruję się naturalną ciekawością i chęcią poznania drugiego człowieka, uważam, że każdy zasługuje na akceptację takim jakim jest. Wierzę, że każdy z nas jest wyjątkowy i posiada zasoby, aby się rozwijać.
Na co dzień pracuję w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Autystycznym, gdzie wspieram swoich podopiecznych w podejmowaniu nowych wyzwań życiowych oraz odkrywaniu talentów i rozwijaniu kolejnych umiejętności.
Oprócz tego pracuję w przedszkolach, gdzie staram się, aby praca terapeutyczna z dziećmi była przede wszystkim dobrą zabawą. Jestem zwolenniczką rodzicielstwa bliskości, w pracy podążam za dzieckiem, kładę duży nacisk na naukę samoregulacji, radzenia sobie z emocjami i doświadczenie akceptującej, autentycznej relacji.
Prywatnie uwielbiam podróże, ciekawą literaturę i jestem miłośniczką kotów.
Członek Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Anna Wilczyńska
Z wykształcenia jestem psychologiem oraz pedagogiem. Ukończyłam Uniwersytet Gdański na kierunkach: psychologia dzieci i młodzieży, psychologia organizacji i zarządzania oraz pedagogika resocjalizacyjna.
Stale poszerzam zakres swoich kompetencji, biorąc udział w różnych kursach i szkoleniach, m.in. z zakresu budowania relacji interpersonalnych, motywowania, coachingu czy neuroedukacji. Ukończyłam również szkolenie z Terapii Systemowej Rodzin w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, a także I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i w tym nurcie
zamierzam dalej się kształcić i podnosić swoje kompetencje.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w placówkach, wykonujących zadania związane m.in. z udzielaniem wsparcia emocjonalnego osobom dorosłym, będącym w kryzysie oraz przeciwdziałaniem marginalizacji i wykluczeniu społecznemu młodzieży. Do obszarów moich zainteresowań zawodowych należą m.in. zaburzenia depresyjne, żałoba, zaburzenia lękowe, problematyka psychologii stresu i radzenia sobie z nim oraz wzmacniania szeroko rozumianej odporności psychicznej.
Pracuję zarówno z młodzieżą jak i osobami dorosłymi. W swojej codziennej pracy w placówce oświatowej staram się pochodzić indywidualnie do każdego młodego człowieka oraz rodziny, towarzysząc im i wspierając w ważnych momentach życiowych lub kryzysach. Uważam też, że niezależnie od zgłaszanych przez klienta trudności bardzo ważne jest nawiązanie bezpiecznej relacji, która będzie bazą do dalszej współpracy i odkrywania potencjału i zasobów drugiej osoby.
Katarzyna Matysek
Jestem psychologiem oraz trenerem TUS, na co dzień pracuję w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. W zakresie moich zainteresowań leżą terapia zaburzeń odżywiania i objawów psychosomatycznych, metoda Self-Reg, model Porozumienia Bez Przemocy, a także self-care i ciałopozytywność oraz mindfullness i techniki relaksacyjne.
W 2022 roku ukończyłam studia podyplomowe z zakresu psychosomatyki i somatopsychologii w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu, a także szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu w Ośrodku szkoleniowo-terapeutycznym Integri TSR.
Od lat nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach, kursach, webinarach, konferencjach i seminariach z zakresu terapii TUS, terapii dzieci lękowych oraz zmagających się z depresją, pracy z dzieci z ADHD i dzieci z autyzmem, tematyki uzależnień, interwencji kryzysowej w sytuacji zagrożenia samobójstwem, wsparcia psychologicznego w sytuacji dotknięcia przemocą domową. Wsród nich najważniejszymi były: „Self-reg dla specjalistów”, „Praca z klientem zmagającym się z
zaburzeniami odżywiania w ujęciu TSR”, „Objawy psychosomatyczne u dzieci i młodzieży” oraz „Wstęp do NVC”. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Fundacji dl Ludzi Potrzebujących „Gniazdo” w Katowicach, gdzie pracowałam z dziećmi zagrożonymi wykluczeniem społecznym, w Centrum Terapii i Rozwoju „Skarb” w Mikołowie, prowadząc zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci, a także w przedszkolach i szkołach, pomagając dzieciom i młodzieży w zmaganiu się z problemami w codziennym funkcjonowaniu.
Obszarem mojej pracy są przede wszystkim problemy w regulowaniu emocji, trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z innymi, zaburzenia odżywiania, stany depresyjne
i lękowe.
Magdalena Kubas-Lepka
W praktyce i z zamiłowania jestem menadżerem z olbrzymią dozą empatii i poczuciem humoru.
W życiu zawodowym i osobistym kieruję się podejściem skoncentrowanym na rozwiązaniach. Ukończyłam oba stopnie szkolenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, gdzie szkoliłam się w obszarach: pomoc terapeutyczna osobom poruszającym się po świecie agresji i przemocy, różnorodności metody TSR w kontekście kryzysów zdrowia psychicznego, pracy terapeutycznej i pomocowej TSR w obszarze tzw. „uzależnień” od substancji psychoaktywnych oraz pracy z parą i pracy z rodziną w nurcie TSR/PSR. Jestem certyfikowanym Trenerem Umiejętności Społecznych oraz Trenerem Kontroli Emocji. Pasjonatem pracy z kartami metaforycznymi oraz metodą Kids Skills „Dasz radę”. Pracuję pod superwizją. Aktualnie dokształcam się na studiach podyplomowych na kierunku Psychologia Sportu.
Natalia Barańska
Jestem psychologiem z wieloletnim doświadczeniem w pracy. Tytuł magistra psychologii zdobyłam na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyłam też studia podyplomowe z psychologii klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.
Od lat nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w kursach i szkoleniach. Najważniejsze z nich to: „Integratywna Systemowa Psychoterapia Krótkoterminowa”
w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie,
„Zaburzenia osobowości z perspektywy różnych dysfunkcji psychopatologicznych – diagnoza i terapia” „Pomiędzy chorobą psychiczną a zaburzeniami zachowania dzieci
i młodzieży – diagnostyka i planowanie interwencji terapeutycznych”,
„Psychoterapia poznawczo – behawioralna – skuteczne techniki pracy i interwencji stosowane w różnych obszarach zaburzeń”. Obecnie szkolę się w Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w szkołach i przedszkolach. Na codzień wspieram dzieci i młodzież w rozwoju, pracuję z osobami dorosłymi, które znalazły się
w sytuacjach kryzysowych, towarzyszę też rodzicom w poszerzaniu kompetencji wychowawczych. Bliskie jest mi podejście systemowe pracy z rodzinami. Inne obszary moich zainteresowań zawodowych to m.in. zaburzenia lękowe, depresyjne oraz trauma.
Od pewnego czasu uczę się praktyki uważności, staram się ją stosować w życiu osobistym oraz w mojej pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.
Jagoda Król
Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego współpracującego z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym. W 2023 roku obroniłam tytuł magistra i mogę dumnie nazywać się Neurologopedą i Logopedą Wczesnej Interwencji Logopedycznej. Jestem terapeutką miofunkcjonalną, terapeutką ręki I i II stopnia, a także ukończyłam kurs języka migowego na poziomie A1. Uczestniczyłam w szkoleniu, które uprawnia mnie do wykonywania zabiegów elektrostymulacji.
Cały czas pogłębiam swoją wiedzę korzystając z wielu dostępnych na rynku szkoleń. Mam doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Swoje doświadczenie zdobywałam w żłobku, przedszkolach, centrum terapeutycznym, gabinetach logopedycznych, poradniach logopedycznych. Obecnie pracuję w Przychodni Zdrowia, przedszkolu, szkole, Poradni NPWR i w naszym cudownym Centrum SięgamPOMOC. Najbardziej spełniam się w pracy z pacjentami ortodontycznymi oraz z dorosłymi po różnych incydentach mózgowych. Dużo radości daje mi także praca z dziećmi, zarówno młodszymi, jak i starszymi. Uwielbiam czerpać satysfakcję z postępów, które czynią moi pacjenci i klienci. Zobaczyć uśmiech i dumę z samego siebie na twarzy moich podopiecznych – to ogromny sukces zawodowy.
Mam doświadczenie w pracy z Osobami z Niepełnosprawnościami, dorosłymi z zaburzeniami miofunkcjonalnymi, dziećmi w wieku przedszkolnym, a także w wieku 0-3 lata. Pracowałam jako logopeda w przedszkolu, centrum terapeutycznym, żłobku, a także w gabinecie logopedycznym.
Bardzo lubię pracę z dziećmi, ale inspiruje mnie także praca z dorosłymi, którzy tak samo jak maluchy, potrzebują pomocy w zakresie logopedycznym.
Logopedia jest dla mnie ciekawym kierunkiem, ponieważ ma wiele do zaoferowania – jest to kierunek interdyscyplinarny. Moja praca może polegać na przeprowadzaniu terapii z dorosłymi z zaburzeniami głosu, oddychania, słuchu, a także afatykami i dyzartrykami – po udarach mózgu, po badanie noworodków, mających problemy z pobieraniem pokarmu, wreszcie może polegać na korygowaniu wad wymowy u osób w każdym wieku.
W mojej pracy skupiam się na drugiej osobie. Szukam rozwiązań, które będą dobre dla danego pacjenta. Do osoby, z którą pracuję podchodzę holistycznie, biorę pod uwagę jej zainteresowania i staram się, by przygotowana przeze mnie terapia była ciekawa i skuteczna.
Aleksandra Narewska
Jestem absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Dietetyka oraz Akademii Morskiej na kierunku Towaroznawstwo ze specjalizacją Dietetyka i Usługi Żywieniowe.
Sama przez wiele lat chorowałam na anoreksję, którą ostatecznie udało mi się pokonać. Bogata w wiedzę z zakresu dietetyki, psychodietetyki i swoje własne doświadczenia pomagam tym, którzy również cierpią z powodu złej relacji z jedzeniem: chorują na zaburzenia odżywiania, bezskutecznie przez wiele lat próbują się odchudzać, zmagają się z uzależnieniem od jedzenia. Pokazuję, jak wyjść z błędnego koła, zmienić swoje życie, sylwetkę i cieszyć się jedzeniem.
Wierzę, że Ty też to potrafisz, a ja będę szczęśliwa mogąc pomóc Ci na tej drodze.
Aby jak najlepiej dbać o swoich pacjentów, swoją wiedzę stale poszerzam czytając aktualne doniesienia naukowe oraz uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach.